Галс ЛТД > Виробництво > Технології

Технології

ТехнологіїОскільки при виробництві соків на основі березового ТзОВ «ГАЛС ЛТД» використовує тільки натуральну сировину, то заготівля найосновнішого складника вимагає не аби якої відповідальності та ретельності у попередній підготовці.

Частка чистого березового соку у готовому продукті складає 95-98%, в залежності від частки інших природніх компонентів (настій шипшини, м’яти, яблучного, вишневогота лимонного соків, лимонної кислоти, цукру тощо). І, оскільки, збір березового соку є дуже сезонним процесом, а тривалість періоду збору ніяким чином не залежить від людини, то тут ніяк не обійтись без застосування спеціальних технологій.

Збір соку проводять в період з березня по квітень. Тривалість та інтенсивність руху соку залежить від природних та температурних чинників, тому, як тільки умови стають сприятливими для збору, всі сили виробництва направляються на заготівлю таким чином, щоб забезпечити річні потреби протягом двох-чотирьох тижнів збору.

Спочатку березовий сік заготовляють на лісових ділянках у скляні банки або сокозбірники, далі заготовлений сік пропускають через фільтра та перевозять на переробку.

Сама ж переробка полягає в додаванні лимонної кислоти (природня сполука, яка є антиоксидантом та консервантом, що дозволяє зберігати сік протягом року до чергової його переробки ), подальшій стерилізації у потоці з наступним охолодженням, заливкою в спеціально підготовлену тару та закупорюванням. Таким чином, сік консервують. Даний метод консервування називається асептичним.

Слід зауважити, що граничний термін зберігання свіжого березового соку від моменту збору до його переробки – не більше 24 годин (при температурі від 0°С до +5°С). Тому сік нічного збору відвантажується з лісової ділянки у першій половині дня, а сік, що заготовлений у другій половині дня, одразу направляється на переробку (протягом цього ж дня).

Крім цього, перед консервуванням лабораторією проводиться вхідний контроль якості сировини у кожній одиниці тари, яка надійшла з ділянок, згідно спеціальних методик. Помутніння та погіршення запаху відразу ж вказує на його бродіння і псування. Така сировина, як і сировина, що була відбракована лабораторією в подальшому відбраковується та утилізується.

Саме використання такої технології дозволяє проводити розлив та купажування натурального березового соку протягом всього наступного року, зберігаючи при цьому його корисні властивості.

Дана технологія не є нововведенням та бере початок з далеких часів Радянської епохи. Саме в той період такий напій, як березовий сік, отримав наймасовішу популярність серед усього населення.

Сьогодні ТзОВ «ГАЛС ЛТД» залишається вірним традиціям та продовжує бути виробником корисного, натурального та смачного продукту, який ми полюбили ще в дитинстві.