Галс ЛТД > Як добувають березовий сік?

Як добувають березовий сік?

DSC_8766Березовий сік добувають зі стовбурів берези ранньою весною.

Точний період виділення березового соку встановити важко, тому що він залежить від погодних умов. Наприклад, якщо під час березневої відлиги сік вже почав текти, і несподівано ударили морози, він може на якийсь час припинити виділятися. Проте, як правило, сік починає «бігти», коли тане сніг і набухають бруньки, приблизно у середині березня. Саме в цей період у берези відбувається рух соку, в народі званий «плачем берези». Такий період триває приблизно 15-20 днів, і видобутий сік в цей час не тільки солодкий, але і цілющий.

Для збору соку краще всього вибрати березу, діаметр якої не менш як 20 см, з добре розвиненою кроною. На відстані 20 см від землі в стовбурі дерева акуратно проробляють маленький отвір. Важливо знати, що, в основному, сік йде в поверхневому шарі між корою і деревиною, тому глибоку дірку робити зовсім не потрібно. У зроблений отвір або під ним прикріплюють лоток з берести або інше напівкругле пристосування, по якому стікатиме сік. Жолобок повинен бути направлений в пляшку або банку.

Кращим часом для збору соку вважається проміжок між 12 і 18 год., коли він тече найсильніше. Від діаметру дерева залежить кількість отворів, які можна зробити: якщо 20-25 см – то тільки один, при об`ємі 25-35 см – два, при 35-40 – три, а якщо діаметр більш як 40 см – допустимо зробити чотири отвори.

Збирати сік припиняють до того періоду, поки не розпустилися клейкі зелені листочки. А це, приблизно, відбувається за місяць до появи повноцінних листочків, орієнтовно, в другій половині квітня.

По закінченню збору соку необхідно туго закрити отвір воском, пробкою, пластиліном або мохом, щоб в стовбур не потрапили бактерії чи шкідники, які можуть нести серйозну загрозу для життя дерева.

Збирати «березові сльози» потрібно тільки в екологічно чистих лісах, тому що дерево здатне вбирати шкідливі речовини і вихлопні гази.

Для свого виробництва ТзОВ «ГАЛС ЛТД» проводить заготівлю виключно зі спеціально виділених ділянок, які щорічно перевіряються міжнародними сертифікуючими організаціями (проби ґрунту, віддаленість від джерел забруднення, екологічний та санітарний стан,…). Самі ж ділянки простягнулися біля с.Банилів-Підгірний (Карпатський регіон) на території, що є багатою на хвойні ліси, віддаленій від сільськогосподарських земель, площею понад 10 гектарів. Це місце – справжній рай для любителів гірської природи. Воно майже з усіх боків оточено вершинами Буковинських Карпат.

Тому, збираючи сік, є можливість повноцінно насолоджуватись чистотою прохолодного гірського повітря, незрівнянною природою та вражаючими краєвидами – верхівками Карпатських гір.

Через це, такий корисний та екологічно чистий продукт, як березовий сік, який виготовлений з натуральної та екологічно чистої Карпатської сировини на ТзОВ «ГАЛС ЛТД» – немає жодних протипоказань до застосування. Його можна пити всім, за винятком людей, які страждають від алергії на березовий пилок.